آموزش تصویری فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک شهر

آموزش تصویری فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک شهر

 حدودا یک سالی است که پلیس فتا در راستای مقابله با کلاهبرداری و فیشینگ، پیشنهاد ارائه رمز یکبار مصرف را در بانک های مختلف را مطرح کرد که در طی استفاده از این خدمات، احتمال فیشینگ شما به شدت کاهش خواهد یافت. طبق گزارشات انجام شده حدودا یک سوم جرائم سایبری در کشور متعلق به فیشینگ و کلاهبرداری آنلاین می باشد. یعنی چی؟!

یکی از اصلی ترین راه های فیشینگ، منتقل شدن شما به صفحه پرداخت جعلی در فروشگاه های آنلاین غیر مجاز می باشد که وقتی شماره کارت، رمز دوم، کد Cvv2 و تاریخ انقضا را وارد می کنید، شخص سودجو که مالک صفحه جعلی پرداخت است، تمام اطلاعات شما را در پنل کاربری خود ثبت می کند و تنها یک پیغام عادی به شما نمایش داده می شود که شما موفق به پرداخت شده اید و این در حالی است که هیچ وجهی از حساب شما کم نشده است و قرار است تمام حساب بانکی شما خالی شود!

کلاهبرداری

در راستای این اقدام رمز پویا مطرح شد که وقتی شما قصد خرید اینترنتی دارید، می بایست ابتدا از طریق اپلیکیشن و یا پیامک اقدام به دریافت رمز دوم یکبار مصرف کنید که تاریخ انقضا آن عمری نیست و تنها 60 ثانیه است! این واقعا کاربردی و منحصر بفرد می باشد که هر یک از مشتریان بانک های مختلف باید آنرا انجام دهند و در غیر اینصورت چنین چیزی ممکن نخواهد بود.

رمز پویا بانک شهر

طبق اعلامیه ای که حدود یک سال گذشته به بانک ها اطلاع رسانی شد، بانک ها می بایست تا ابتدای خرداد سال جاری (98) این قابلیت را اجرایی می کردند که بنابر برخی مشکلات و مسائل، برخی از بانک ها این تاریخ را کمی به تاخیر انداختند و هم اکنون تمامی بانک ها موظف به اجرایی کردن این طرح تا ابتدای دی ماه هستند.

کلاهبرداری اینترنتی

بانک شهر نیز در این راستا پیش قدم شد و از سامانه اینترنتی جدید خود یعنی “رمزنت بانک شهر” رونمایی کرد که تمام مشتریان می توانند از آن استفاده کنند و این استفاده مستلزم یک سری از اقدام اولیه می باشد که باید بصورت حضوری در نزدیک ترین شعب بانک مربوطه انجام دهید. برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک شهر یا اصطلاحا دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک شهر می بایست رمزنت بانک شهر را دانلود و نصب کنید که در ادامه این مطلب از نمناک می توانید اقدام به دانلود کنید.

فعال سازی رمزنت بانک شهر

برای فعال سازی رمزنت بانک شهر، ابتدا باید برای انجام فرآیند احراز هویت به نزدیک ترین شعبه بانک شهر مراجعه کنید و سپس اطلاعات هویتی خود را دریافت کنید و در نهایت با اسکن بارکد دو بعدی این قابلیت را برای خود فعال کنید. به همین سادگی!

دانلود رمزنت بانک شهر

دانلود رمزنت بانک شهر برای ایفون و اندروید میسر می باشد و هر یک از مشتریان بانک شهر می توانند از طریق لینک های دانلود زیر اقدام به دانلود کنید؛

دانلود رمزنت بانک شهر برای ایفون

رمز یکبار مصرف بانک شهر

نحوه فعال سازی رمزنت بانک شهر

بعد از دانلود و نصب رمزنت بانک شهر، وارد برنامه شوید و در مرحله اول باید اقدام به تعریف و ثبت رمز عادی که هر بار برای ورود به برنامه باید وارد کنید، نمائید.

رمزنت بانک شهر

 در این مرحله مجددا باید رمز تعریف شده در رمزنت بانک شهر، وارد کنید.

رمزنت شهر

 اینک وارد صفحه اصلی رمزنت بانک شهر خواهید شد که می بایست از قبل همراه بانک شهر را بر روی گوشی خود کرده باشید تا بتوانید با فشردن کد QR وارد این برنامه شوید و به سادگی درخواست رمز پویا بانک شهر کنید.

رمزنت بانک شهر

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *