آموزش تصویری روش های فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک انصار

آموزش تصویری روش های فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک انصار

رمز یکبار مصرف بانک انصار، جدیدترین قابلیت بانک انصار برای عموم مشتریان است که بدون هیچ گونه هزینه ای می توانید این قابلیت را فعال سازی و همچنین استفاده نمائید. بطور کلی ایده رمز یکبار مصرف، بیشتر برای مقابله با افراد سودجو که در شکل ها و شیوه های گوناگونه به حساب های بانکی کاربران دسترسی پیدا می کردند و سپس به تخلیه تمام حساب هایی که با شیوه های مختلف دسترسی پیدا کرده بودند، اقدام میکردند که متاسفانه آمار این گونه از جرائم سایبری بسیار زیادی بودند.

اما خوشبختانه اخیرا طرحی توسط بانک ها به نام رمز پویا یا همان رمز دوم یکبار مصرف اجرا شده است که تمام بانک های کشور می بایست آنرا تا دی ماه سال جاری (98) اجرایی کنند. در طی این طرح رمز دوم به دو دسته ایستایی و پویا تقسیم می شود که رمز دوم ایستایی همان رمز دوم عادی است که در گذشته از آن استفاده می کردید که در طول روز تا سقف 100 هزار تومان می توانید از این رمز استفاده کنید. اما رمز دوم پویا، به رمز دومی گفته می شود که مدت زمان انقضای آن تنها 60 ثانیه می باشد.

رمز یکبار مصرف بانک انصار

با این وجود بانک انصار از این قاعده مستثنا نیست و مشتریان بانک انصار می توانند اقدام به فعال سازی رمز پویا بانک انصار نمایند که خیلی ساده و آسان می باشد. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با آموزش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک انصار بصورت قدم به قدم آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- فعال سازی رمز پویا بانک انصار از طریق پیامک

رایج ترین شیوه برای استفاده از رمز پویا در تمام بانک ها، شیوه پیامکی است که نه نیازی به نصب برنامه و نه نیاز به اینترنت دارد. اما چگونه امکان استفاده از این قابلیت وجود دارد؟ اول از همه لازم به ذکر است که شما باید در قدم اول به نزدیک ترین شعب بانک انصار مراجعه کنید و سپس درخواست فعال سازی رمز پویا بانک انصار بصورت پیامکی کنید.

برگه ای برای شما توسط بانک تحویل داده می شود که شما برای فعال سازی رمز پویا پیامکی آنرا باید پر کنید. سپس به کارمند بانک تحویل دهید تا این قابلیت را برای شما فعال کند. بعد از فعال کردن این قابلیت، اگر تصمیم به خرید اینترنتی و یا حتی کارت به کارت و… دارید، ابتدا شماره کارت، CVV2 و تاریخ انقضا کارت را وارد کنید. سپس بر روی گزینه «درخواست رمز پویا» کلیک کنید تا پیامکی برای شما حاوی رمز دوم یکبار مصرف ارسال شود که تنها 60 ثانیه اعتبار دارد. این رمز را در کادر خالی وارد کنید تا پرداخت شما تکمیل شود.

2- استفاده از برنامه همراه بانک انصار

رمز یکبار مصرف بانک انصار

یکی از خدمات نوین بانک انصار، ارائه برنامه کاربردی همراه بانک انصار است که استفاده از این برنامه نیز رایگان می باشد و هیچ نیازی به پرداخت هزینه توسط شما نیست. از این رو برای فعال کردن این برنامه باید به نزدیک ترین شعب مراجعه کنید تا برنامه همراه بانک انصار را برای حساب شما فعال سازی کنند و نام کاربری و رمز عبور مختص را پرینت و به شما تحویل خواهند داد. خوشبختانه یکی از قابلیت هایی که اخیرا به این همراه بانک اضافه شده است، قابلیت دریافت رمز پویا می باشد که از طریق برنامه همراه بانک انصار امکان پذیر شده است. برای دانلود این برنامه بر روی لینک ذیل کلیک کنید؛

3- برنامه رمز ساز بانک انصار

رمز یکبار مصرف بانک انصار

سومین روش برای فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک انصار، استفاده از برنامه رمزساز بانک انصار به نام آپان است که هم برای سیستم عامل اندروید و هم برای سیستم عامل iOS طراحی و منتشر شده است. از این رو برای فعالسازی این برنامه باید به نزدیک ترین شعب بانک انصار مراجعه کنید تا درخواست فعالسازی کنید. از این رو ابتدا برنامه آپان را دانلود و نصب کنید که لینک های دانلود در بخش ذیل درج شده اند؛

4- استفاده از اینترنت بانک انصار

آخرین روش برای فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک انصار، استفاده از اینترنت بانک است که برای استفاده از اینترنت بانک انصار نیز می بایست از قبل به شعب بانک انصار مراجعه میکردید تا آنرا فعال کنید. از این رو اگر از قبل اقدام به فعال سازی اینترنت بانک انصار کرده اید، وارد اینترنت بانک انصار شوید و سپس درخواست فعالسازی رمز پویا بانک انصار را انتخاب کنید. از این رو برای وارد شدن به اینترنت بانک انصار بر روی لینک زیر کلیک کنید؛

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *