آموزش تصویری روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا

آموزش تصویری روش فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا

بخش عمده ای از جرائمی که سالانه رخ میدهد، کلاهبرداری های اینترنتی یا همان فیشینگ است که افراد سودجو با ایجاد و ساخت صفحات غیر مجاز که بیشتر وعده های دروغین را به کاربران خود می دهند، برای خرید بسته هایی که اصلا وجود ندارند شما را به صفحه درگاه پرداخت منتقل خواهند کرد و سپس شما با قرار دادن تمام اطلاعات بانکی خود، در اصل اجازه فیشینگ را به سایتی می دهید که هیچ نماد اعتمادی ندارد!

با این وجود طبق گفته ها و شیده ها قرار است که تمام بانک های موجود در کشور تا ابتدای دی ماه سال جاری گزینه ای به نام رمز دو یکبار مصرف را از کارت های بانکی حذف و غیر فعال سازند و در مقابل رمز پویا را فعال نمایند. بانک سینا نیز در میان این بانک ها قرار دارد و شما می توانید از طریق روش های موجود اقدام به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف بانک سینا کنید که در این گزارش از نمناک بصورت کامل به شما آموزش داده خواهد.

توجه : مشتریان بانک سینا برای فعال سازی رمز یکبار مصرف خود باید به نزدیک ترین شعب بانک سینا مراجعه کنند و سپس درخواست فعال سازی رمز یکبار مصرف نمایند و در نهایت بعد از درخواست شما، QR کدی تولید خواهد شد که به کمک آن می توانید اقدام به دریافت رمز پویا بانک سینا کنید.

1- اولین قدمی که شما باید برای فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا بردارید، دانلود برنامه رمز یکبار مصرف بانک سینا می باشد که از لینک های زیر می توانید اقدام به دانلود نمائید؛

رمز پویا بانک سینا

برنامه رمز یکبار مصرف بانک سینا

2- برنامه دانلود شده را نصب کنید و سپس وارد آن شوید. در دو صفحه اول برنامه با توضیحات مختصری آشنا خواهید شد.

رمز یکبار مصرف

3- در صفحه سوم باید یک الگو یا پین برای هر بار ورود و خروج از برنامه را تعریف کنید و توجه داشته باشید که این رمز باید همیشه وارد شود و توصیه می شود به خاطر داشته باشید.

بانک سینا

4- از منو بالای صفحه، گزینه بانک سینا را انتخاب کنید و سپس از قسمت «اسکن کن» اقدام به اسکن QR کدی که از بانک کرده اید کنید تا کارت شما بصورت اتوماتیک به برنامه اضافه شود.

رمز یکبار مصرف

تبریک! شما با موفقیت توانستید رمز پویا بانک سینا را فعال سازی نمائید.

Rate this post

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *