آشنایی با ویژگی ها و مزیت های سرویس زیرساخت ابری مبین نت

آشنایی با ویژگی ها و مزیت های سرویس زیرساخت ابری مبین نت

موبیکلود سرویس زیرساخت ابری مبین نت

شرکت ارتباطات مبین نت در آخرین روزهای سال 1399 اقدام به راه اندازی زیرساخت ابری با نام تجاری «مبیکلود» کرده است. این سرویس به گفته کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات، راهکاری هوشمند و امن برای کسب وکارهایی خواهد بود که برای تامین هزینه های دیتاسنتر با مشکلاتی مواجه هستند.

بررسی ویژگی های سرویس زیرساخت ابری مبین نت نشان می دهد که این سرویس  کاملا مطابق نیاز سازمان ها از جمله کسب وکارهای کوچک طراحی شده است. همچنین این سرویس مبین نت اکنون همراه با طرح های گوناگون و متنوع ارائه شده و این موضوع تبدیل به مزیت سرویس زیرساخت ابری مبین نت نسبت به سایر محصولات مشابه شده است. در ادامه ابتدا به سراغ الزامات استفاده از خدمات زیرساخت ابری خواهیم رفت و نکاتی راجع به ویژگی های سرویس جدید مبین نت نیز بیان خواهیم کرد.

چرا کسب وکارها به سرویس «مبیکلود» مبین نت نیاز دارند؟

افزایش هزینه تجهیزات و سخت افزارهای زیرساختی و مشکلات موجود در تامین نیروی متخصص نگهداری از این زیرساخت ها، سبب شد که کسب وکارها به فکر راهکار جایگزین برای تامین نیاز خود به دیتاسنتر باشند.

پیشرفت تکنولوژی اکنون منجر به این شده است که منابع زیرساختی برای نگهداری از اطلاعات، وب سایت، نرم افزار و اپلیکیشن ها به صورت سخت افزارهای مجازی در اختیار شرکت ها، سازمان ها و افراد قرار گیرد. 

سازمان ها و شرکت ها امروزه برای نگهداری از اطلاعات برنامه خود یا مشتریان شان نیازمند زیرساخت هایی امن و پیشرفته هستند که این امر بر اساس مدل قدیمی، نیازمند خرید تجهیزات و استخدام کارشناسان مجرب است.

برای مجموعه کوچک، تامین این موارد می تواند هزینه بسیار سنگینی را به همراه داشته باشد. به همین منظور اپراتور های منتخب در سطح دنیا اقدام به ارائه زیرساخت مجازی کرده اند که این امر در ایران نیز اکنون امکان پذیر شده است.

مزیت استفاده از سرویس «مبیکلود» چیست؟

سازمان های بزرگ، کسب وکارهای استارتاپی و فریلنسرهایبرنامه نویس می توانند در راستای پیشبرد اهداف خود از سرویس «مبیکلود» مبین نت استفاده کنند. از آنجایی که اجاره فضای رک در دیتاسنتر چه به صورت اختصاصی و چه به صورت اشتراکی هزینه بسیار زیادی را دارد، توصیه می شود کسب وکارهای مختلف در صورت صلاحدید خودشان و بررسی طرح های پیشنهادی مبین نت، از سرویس «مبیکلود» به عنوان یک جایگزین امن و کاربردی استفاده کنند. این سرویس جدید مبین نت، از پشتوانه بسیار مطمئن خود، یعنی دیتاسنتر مجهز و پیشرفته مستقر در محل شرکت ارتباطات مبین نت نیز بهره مند است.

معرفی ویژگی های سرویس IaaS مبین نت

سرویس ابری مبیکلود

مبین نت با توجه به آسیب شناسی هزینه های دیتاسنترها و تامین زیرساخت های مورد نیاز، اقدام به ارائه سرویس «مبیکلود» کرده است. این سرویس متناسب با نیازمندی تمامی کسب وکارهای بزرگ و کوچک طراحی و راه اندازی شده است. اطمینان پذیری، دسترسی آسان، امنیت بالا، مانیتورینگ و دریافت گزارش از جمله مهم ترین ویژگی های سرویس «مبیکلود» مبین نت هستند که آن را تبدیل به سرویس متمایز این اپراتور کرده اند.

پشتیبانی این زیرساخت های مجازی را دیتاسنترهای مجهز و امن مبین نت انجام می دهند و در همین زمینه 99.9٪ SLA برای مشترکین تضمین می شود. همچنین پنل مدیریت «مبیکلود» نیز در اختیار تمامی مشترکین این سرویس قرار می گیرد.

مشاهده تعداد سرورها و ایجاد سرورهای ابری جدید، مشخصات سرویس دریافتی شامل زمان باقی مانده، حافظه مصرف شده و … مربوط به سرویس، همچنین گزارش گیری ها و وضعیت شبکه ها مواردی هستند که از طریق صفحه مدیریت حساب کاربری «مبیکلود» در دسترس اشخاص حقیقی و حقوقی قرار می گیرند.

جمع بندی

بررسی کلی وضعیت هزینه های دیتاسنتر مشخص می کند که استفاده از طرح های متنوع سرویس «مبیکلود» مبین نت می تواند علاوه بر کاهش میانگین 35 درصدی هزینه های زیرساختی یک سازمان، چابکی و قابل مدیریت بودن این منابع را نیز برای مجموعه ها افزایش می دهد. اکنون این امکان برای هرگونه کسب وکار دیجیتال در ایران فراهم شده است تا با مراجعه به آدرس https://mobicloud.mobinnet.ir ابتدا توضیحات مربوط به هر بسته پیشنهادی را مطالعه کنند و سپس اقدام به ثبت سفارش خرید این خدمات کنند.

لازم به ذکر است که مبین نت پشتیبانی ویژه ای برای سرویس مبیکلود خود در نظر گرفته و به منظور رفاه حال مشترکین، پشتیبانی اختصاصی 24 ساعته را در اختیار تمامی مشترکین قرار می دهد. خدمات پشتیبانی مبین نت در تمامی ایام هفته و حتی روزهای تعطیل انجام می شود.

همچنین باید توجه داشت که علاوه بر خرید تجهیزات دیتاسنتر، نگهداری از این تجهیزات نیز باعث تحمیل هزینه های بسیاری به سازمان ها و کسب وکارها می شود. این مشکل با استفاده از سرویس «مبیکلود» حدود 35 تا 40 درصد از هزینه ها که مربوط به تهیه سخت افزار است، کاهش می یابد. بسیاری از شرکت ها و سایت های اینترنتی بزرگ، به علت مزایای زیرساخت های ابری، تمایل به استفاده از آن پیدا کرده اند. از عمده دلایل استفاده مشتریان از این زیرساخت ها می توان به حفظ تمرکز بر تجارت، چابکی و مهارت در تجارت، کاهش هزینه ها، مقیاس پذیری ، دسترسی همه جانبه ، بینش بهتر و دقیق تر، سازگاری، انعطاف پذیری، بازده بالا و کنترل کیفیت و به روزرسانی خودکار اشاره کرد.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *